Přemýšleli jste někdy nad tím, že si pořídíte pejska?

26.01.2022

Možná by to ani nemusel být žádný psí šampion krásy, ale klidně jen obyčejný pejsek z útulku. Pejsci vám přinesou do života nejen radost, ale i hromadu lásky, oddanosti a humoru. Takový pejsek z útulku, toho v životě většinou moc hezkého nezažil a proto, když mu dáte lásku, tak je z něj parťák do nepohody.

Může se klidně stát, že se z něj stane naprostý závislák a nehne se od vás ani na krok. Ale můžete se mu divit? Té lidské lásky nikdy moc neměl a tak se bojí aby o ni nepřišel.

Budu vám vyprávět jeden takový mikro příběh o takovém pejskovi. Možná to není ani opravdový příběh, ale jen úsměvná situace, která se ale opravdu stala.

Již řadu let se znám s jednou fotografkou. Říkejme jí třeba Štěpánka. Je to moc fajn žena, se kterou není nikdy nuda. No a tato Štěpánka si jednoho dne přivedla domů z útulku pejska. No a ten pejsek byl všech závisláků král. Nikdy se od ní nehnul sotva na pár kroků a dožadoval se neustálé pozornosti. Byl to asi dvou letý pes. Střední velikosti. A jak to u mladých psů bývá zvykem, byl to neskutečný janek. Vlastně abych se přiznal, tak ani nevím, jak se jmenoval. Štěpánka mu vždycky láskyplně říkala Idiote :)

Jednoho dne si tak spolu vykračovali směrem dolů po Plzeňské ulici na pražském Smíchově. Byl krásný jarní den. Vše bylo svěží a plné optimismu. Ne jinak tomu bylo i u Štěpánčina pejska. Vesele utíkal ulicí. Očuchával všechny lampy a přidával své značky. Pobíhal zprava doleva a zleva doprava. Neustále přitom ale sledoval Štěpánku a nespouštěl jí z očí. Utíkal, ale v běhu se neustále hlavou otáčel za ní.

Štěpánka měla strach, aby ten moula do ničeho nenaboural a tak svým velice pronikavým hlasem zakřičela na celou ulici "Čum na cestu Idiote!!!" Po druhé straně ulice, přes silnici šel tou dobou zrovna nějaký pán, který vše slyšel a okamžitě se ohlédnul směrem ke Štěpánce. Bohužel to udělal právě ve chvíli, kdy se mu do cesty postavila pouliční lampa a on do ní naboural. Ozvala se děsivá rána, která upoutala okamžitě pozornost na druhé straně chodníku. Pes i Štěpánka se koukali co se děje. Pán se držel za hlavu a druhou rukou si oprašoval kabát. Ulicí se rozhostilo hrobové ticho. Po několika vteřinách to ale nikdo nevydržel a všichni se začali hlasitě smát.....

Jedna rada na závěr. Kdykoliv uslyšíte jak někdo volá - Idiote! Neotáčejte se. Bolí to :)

Kdybyste náhodou po přečtení těchto řádek, zatoužili po tom, aby se i váš život stal veselejší a rozhodli se pořídit pejska, vřele vám doporučuji  www.depozitumberuska.cz