Klaun

29.02.2020

Dnes Vám budu vyprávět příběh, který se mi stal již před mnoha lety.  Myslím, že o mě jako takovém, ale dost vypovídá i dnes a za tu dobu jsem se moc nezměnil. Hned v úvodu si položte otázku. Jaké druhy klaunů znáte? Jistě klauny veselé. Také možná klauny smutné. Já ale znám i klauny divné. A přesně o takovém Vám teď budu vyprávět.

Stalo se to na jednom firemním večírku. Oficiální část programu byla již dávno za námi a my si s kolegy užívali volné zábavy a doprovodného programu. Celá akce se tenkrát odehrávala v Kongresovém centru na Vyšehradě. Kdo to tam zná, tak ví, že v předsálí jsou takové prosklené haly a v nich jsou i bary. Popíjeli jsme pivko a čekali až skončí módní přehlídka, která nás chlapy vůbec nezajímala. Po přehlídce následovalo vystoupení smyčcového kvartetu krásný žen. To byla naopak chvíle pro nás.

Holkám to skvěle hrálo a bylo se i na co koukat. Prostě moc fajn představení. V tom se ale v davu objevil muž, který měl vizáž bezdomovce a s lahví vína si to šinul přímo k houslistkám. Vrávoral vedle nich. Popíjel víno a něco si pro sebe mumlal. Následovala scéna, že se přitočil k jedné hudebnici a uprostřed jejího hraní jí začal otáčet noty. Stáli jsme tam a jen zírali co se to děje. Do toho se ozval můj šéf, že to takhle nejde dál. Já jako starý trouba jsem se nabídnul, že půjdu muži domluvit. Když jsem k němu přišel a s poklepáním na rameno jsem mu řekl ať toho nechá, jen mávnul rukou směrem ke mě a cosi nesrozumitelného mi odseknul. Protože s obtěžováním oné hudebnice nemínil přestat, tak jsem ho bafnul za záda začal ho tahat ze sálu. Dost mě překvapilo jakou měl v jeho stavu stále sílu a jak vehementně se mé snaze bránil. Když jsme byli asi v úplně nejlepším, náhle ke mě přiskočil jeden známý moderátor, který celý večer provázel. Naklonil se ke mě a řekl mi větu kterou si pamatuji dodnes. "Pane, vy jste to asi nepochopil, ale ten muž je v programu"

Přeji hezký den a dávejte si bacha na podivné klauny..... :)

PS: Fotka klauna je ilustrativní z cirkusu v Tloskově