Fotka s příběhem - Joint

23.03.2020

Jednou v létě jsem byl v hospodě U vystřeleného Oka, seděl na zahrádce a čekal na koncert Screwballs. Přišel jsem jak je mým zvykem brzo, seděl jsem sám a vychutnával si pivko. Pozoroval jsem lidi u okolních stolů a užíval si teplého podvečera. Jak jsem tam tak seděl, tak k mému stolu přišel kluk a jestli si prý může přisednout. Chvilku jen tak koukal a poslouchal muziku co mu hrála do sluchátek. Já si ho moc nevšímal a dál popíjel své pivo. 

"Nemáš cígo kámo? Ubalím jointa" oslovil mě najednou. Podíval jsem se na něj a vytáhnul cigaretu. Nebude ti vadit, když si tě u toho balení vyfotím? Zeptal jsem se na oplátku já. "Jasně že ne. Ty fotíš? No to je super! Toho se drž. To je hodně lukrativní." Odpověděl. Za chvilku bylo ubaleno. Kluk již bez jakéhokoliv ptaní vzal můj zapalovač co ležel celou dobu na stole a jointa zapálil. Dvakrát mocně potáhnul a se zadrženým dechem mi ho přes stůl podával. "Ne, děkuju. Mě stačí pivo" odpověděl jsem. V tom z kluka vyšel oblak kouře a z vytřeštěným výrazem ve tváři se mě zeptal. "Ty vole, ty nehulíš?" Chvilku si mě nevšímal a pokuřoval si sám. "Opravdu si nedáš? Je to super model." Jen jsem se usmál a čekal na příhodný moment abych si ho vyfotil. "Hele, všechno to foť. Focení je totiž hrozně lukrativní."

Celá situace se několikrát opakovala a tak mě to stálo ještě další cígo. Seděl jsem si a koukal jak se mi kluk mění před očima. Říkal jsem si, že evidentně s tím modelem moc nelhal. Jak šel čas, tak bylo stále obtížnější odpovídat na opakující se otázky. Kluk trochu drmolil. Celá konverzace se smrskla v podstatě jen na dvě otázky. Dáš si taky? A ty fotíš?

Dopil jsem pivko, zvedl se od stolu a zanechal kluka svému osudu. Když jsem odcházel, tak jsem se v duchu musel usmívat nad tím jakého mám "Lukrativního" koníčka......