Elvis

08.03.2020

Zažili jste někdy situaci, že všichni něco vědí, jen vy ne?

Je to už hodně dávno, když jsem chodíval do Malostranské besedy na páteční Rock and Rollové koncerty. Byla to moc fajn doba. Tento hudební žánr se tehdy těšil velké popularitě. V Besedě se každý pátek střídali buď Screwballs a nebo Lemon Nashville Orchestra. Byla to uvolněná doba, kdy se popíjelo Plzeňské z lahví a do toho se bouchala Tequila s pivem o stůl. Tahle muzika byla natolik nakažlivá, že i mě, ač to zní dnes hodně neuvěřitelně, mnohdy strhla k divokému tanci.

Byla to doba, kdy do besedy chodívali motorkáři z Rangers a Bohemian choppers clanu. Byla to doba prvních Pin-up děvčat s puntíkovanými šátky ve vlasech. Ta komunita těchto lidí nebyla tenkrát až tak veliká a tak se skoro všichni znali. Prostě fajn časy.

Na jeden z takovýchto pátečních večírků jsem tenkrát vyrazil s kamarádem Jirkou. Nevím, co jsme tenkrát slavili a nebo naopak zapíjeli, ale vím přesně, že nám ten večer alkohol obzvlášť chutnal. Večer plynul a my se náramně bavili. Kapela hrála divoké Rockabilly a celý sál tančil.

Když jsme byli v nejlepším, tak se náhle otevřeli dveře a v nich se objevil Elvis Presley. Zůstal jsem na čumět s otevřenou hubou a nechápal, o co jde. Ten člověk vypadal naprosto stejně, jak by asi Elvis tou dobou vypadat měl. Dost při těle, v bílém obleku posetém bižuterií a oteklý obličej ve velkých slunečních brýlích. V sále to zašumělo a všichni začali tleskat, jásat a skandovat Elvis, Elvis, Elvis. Ten si vše evidentně hodně užíval, cenil zuby na všechny strany. Do toho i kapela přestala hrát a zpěvák ho vyzval, ať jde na pódium a zazpívá. On se nenechal dlouho přemlouvat a v zápětí vyprásknul některý ze svých hitů a to na živo a naprosto stejným hlasem. Byl jsem v šoku. Vůbec jsem nechápal, že vidím Elvise. Celou cestu domů jsem si v nočním autobuse říkal, že mi to doma máma jakožto jeho velká fanynka nebude věřit. Hned, jak jsem se ráno probudil, tak jsem jí to šel vyprávět s obavou, že mi neuvěří. Mami, já jsem potkal Elvise. Ona si mě vyslechla a jen utrousila. "Já vím. Viděla jsem ho v televizi".....

Přiznám se, že až za několik dnů, se ke mě dostal novinový článek, že Prahu navštívil nejlepší imitátor Elvise světa a já celou situaci konečně pochopil :)

Od té doby jsem byl na Rock and Rollu mnohokrát, ale na tenhle koncert nikdy nezapomenu :)

PS: Na přiložené fotce není ten Elvis o kterém jsem vám tu psal, ale je jen ilustrativní. Je na ní zpěvák Rock and Rollové kapely Mordors Gang, které mám moc rád. Myslím, že tu fotku moc lidí nezná :)